© ZŠ Parchovany, 2009, 2015

LESY SR, š. p.

Základná škola PARCHOVANY

Obec PARCHOVANY

Stretnutie zástupcov zúčastnených strán – Ing.Hvozdík Ján – starosta obce, Ing.Ján Mičovský, Ing.Ladislav Maxim,

Ing.Jozef Staško – LESY SR š.p, PaedDr.Tóth Jozef – zástupca ZŠ Parchovany

V záujme záchrany a ochrany tohto krásneho parku a jeho následné využitie na nielen rekreačné účely, ale aj náučné vzhľadom na faunu, flóru a históriu tohto parku, LESY SR š.p., Základná škola Parchovany, Obec Parchovany   spojili svoje sily a vypracovali projekt  LESNÍCKY   NÁUČNÝ   CHODNÍK   PARK  PARCHOVANY.

Ide o dlhodobý projekt, ktorý je rozdelený na viaceré etapy. Do konca septembra by sa mala ukončiť 1.etapa – zmapovanie fauny a flóry, položenie hlavnej trasy náučného chodníka,  uloženie popisno – náučných tabúľ. V ďalšej etape plánujeme rozšíriť náučný chodník o trasu vedúcu na ostrovček  s jeho premostením. Poslednou časťou bude výstavba Otvorenej učebne v prírode.

LESNÍCKY NÁUČNÝ CHODNÍK PARK PARCHOVANY